Falešné pohledávky a exekuce vedou podnikání do pekel
Dávat si pozor a důkladně prověřovat koho přibíráte do svých podnikatelských aktivit se opravdu vyplatí. Situací, kdy se ze společníka či obchodního partnera vyklube podvodník, který vás šikovnými triky připraví o majetek, rozloží vám firmu a sám na věci třeba ještě vydělá, není málo a spravedlnosti se jen tak nedovoláte.
Nešijte partnerství horkou jehlou
Při výběru všech jedinců, které nějakým způsobem zapojujete do vašeho podnikání si vždy udržujte přiměřený stupeň ostražitosti a přehledu. Vyplatí se mít alespoň základní informace o minulých aktivitách svých společníků, obchodních i finančních partnerů a podobně. Užitečné informace získáte z veřejně dostupných rejstříků, ale důležitá jsou především osobní jednání, která by neměla být uspěchaná, aby vám poskytla dostatek informací o člověku, kterého přibíráte do hry.
Všímejte si nejen odborných znalostí a schopností partnera, ale také jeho cílů a záměrů i volby způsobů, kterými jich hodlá dosáhnout a případně již dosahoval v letech minulých.
Nesmírně důležité informace můžete získat i tím, že se nenásilně informujete u osob, kteří již měly s vaším potencionálním podnikatelským partnerem nějakou zkušennost. Samozřejmě, že takto získané informace je třeba velmi pečlivě zvažovat a analyzovat, ale pomohou vám vytvořit si jasnější obrázek o tom, s kým hodláte spolupracovat. A v případě, že se uvedený obrázek jeví jako značně neostrý a na mnoha místech rozmazaný či jinak poškozený, zvažte své kroky a strategicky od případné spolupráce včas ustupte. Mohla by vás přijít velmi draho.
Falešné exekuce a uměle vytvořené pohledávky jsou podnikatelskou realitou dneška
Jestliže se vám výše uvedená obezřetnost zdá zbytečná, příliš zdlouhavá, nic neřešící a komplikující vaše podnikání, pak vězte, že nejde o zbytečnou paniku a neopodstatněné strašáky.
Vleklých případů ze soudních síní, kdy slušná firma narazí na nekalé a vyděračské praktiky v podnikatelské spolupráci není málo a statisticky jich spíše přibývá. Nezákonné praktiky těch, kteří chtějí být velkými byznysmeny bez námahy a využívají k tomu i vyděračské postupy, jsou stále rafinovanější a promyšlenější, tak aby na ně nedosáhla ruka práva.
Falešné pohledávky či exekuce, které na vás sofistikovaně nalíčí ten s kým spolupracujete vás nakonec mohou přivést ke krachu a ještě budete platit dluhy, které jste neudělali. O co vlastně jde?
Uměle vytvořená pohledávka je pohledávkou, která zakrývá a znepřehledňuje situaci dlužníka nebo věřitele, takovým způsobem, aby nečestně jednající strana měla z nepříznivé situace prospěch. Například uměle vytvořená pohledávka dlužníkem má za následek promyšlené krácení uspokojení právoplatných věřitelů. Zcela laicky řečeno dlužník ještě navýší své dluhy, nechá na sebe uvalit i fingovanou exekuci a věřitel prodělává, protože přece není z „čeho brát“ i když skutečnost je jiná.
Pokud bude takto nečestně jednat váš podnikatelský partner, může se zcela nečekaně ocitnout v ohrožení celá vaše firma a vámi poctivě vydřený majetek i dobré jméno. Na svých bedrech ponesete zatížení, které vám nést nepřísluší. Jenže než se při dnešní přetíženosti a nezřídka i snadné zmanipulovatelnosti justice domůžete spravedlnosti, může být vaše podnikání i život nenávratně zcela v troskách.
Při nesnázích v účetnictví a daních zkuste www.vedeni-ucetnictvi.cz
Podobné články
Spolupráce v podnikání při zaměstnání ušetří peníze na sociálním pojištění i za rok 2023
Také v daňovém přiznání podávaném v roce 2024 za předchozí období se rozhodně vyplatí uplatnit si…
Více informacíNěkteří zaměstnanci i v roce 2024 přiznání k dani povinně podat musí
Také v roce 2024, stále platí pravidlo, že ne všichni zaměstnanci mohou vyřešit své daňové povinnosti…
Více informacíPreventivní restrukturalizace chrání před úpadkem jen při snaze a disciplíně
Preventivní restrukturalizace představuje zákonně uznaný nástroj, který aktivně chrání podnikatele před hrozbou…
Více informacíZměny v odpočtu DPH u vybraného osobního automobilu od 1. 1. 2024
Generální finanční ředitelství České republiky upozorňuje na změny, které se od 1. ledna 2024 nastaly u odpočtu…
Více informací