Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Firmy chtějí zaměstnance připravené asertivní a vytrvalé

Datum článku: 20. 02. 2015

Uspět u přijímacího pohovoru bývá čím dál složitější. Nároky firem na zaměstnance rostou. I přes uvedené faktory je možné uspět. Je ale potřeba se na pohovor dobře připravit. Uvědomit si své kvality i slabší stránky a postupovat systematicky ke svému cíli.

Systematický přístup si zvolte hned od začátku

Když vás zaujme nějaká pracovní nabídka. Přečtěte si ji nejprve důkladně znovu a začněte uvažovat. Nejprve se zamyslete nad uvedenými informacemi a zjišťujte o jakou firmu jde a jakého uchazeče hledá. Najděte si o firmě a jejích aktivitách více informací. V době internetu a sociálních sítí, to není tak velký problém a můžete tím získat cenné informace, třeba i od současných či bývalých zaměstnanců. Když je v nabídce telefonní kontakt do firmy zavolejte a zkuste se informovat přímo u personalisty, který vám může sdělit kompetentní a přesné informace o tom jaké lidi uvedený podnik hledá a co požaduje.
Když máte uvedené za sebou, pečlivě analyzujte získané informace a porovnejte je s tím, jakou práci hledáte, co od ní očekáváte a jací jste. Je totiž velmi dobré si hned na začátku stanovit své priority a možnosti a uvědomit si své silné i slabší stránky. To bude totiž první kamínek na cestě k úspěchu. Pokračovat musíte tím, že na základě všech získaných informací se zkusíte sladit s představami firmy. Pokud se to podaří můžete postoupit dále

Nic neponechte náhodě detaily mohou rozhodovat

Celý pohovor si zkuste představit od prvního pozdravu a stisku ruky až po konečné rozloučení. I síla stisku ruky, tón hlasu a vhodně volené výrazy mohou zapůsobit. Nesmíte působit příliš sebevědomě ani příliš rezervovaně. Dostatečnou pozornost věnujte i svému oblečení. Volte střízlivý formálnější oděv bez výrazných doplňků.

Velmi důležitý je včasný příchod. Je lépe dorazit na místo určení s drobným předstihem než v poslední chvíli. Je dobré mít rezervu 10 až 15 minut předem k vydechnutí, posledním úpravám zevnějšku či k seřazení myšlenek.
Zapomínat by se nemělo na podání ruky. Ruku podejte jasně a středně stiskněte bez potřásání.
Důležitým fenoménem ve kterém mnoho z nás chybuje je snažit se od začátku pohovoru udržovat oční kontakt. Když člověk neudrží oční kontakt, prozrazuje to nejistotu, může to působit dokonce tak, že dotyčný má před druhými co skrývat.

Přijďte s určitou představou, nachystejte si otázky připravte si odpovědi protistraně

Připravte si otázky ohledně pracovní pozice o kterou se ucházíte. Využijte všech pozitivních informací, které jste si o firmě a jejím zaměření získali. Uveďte svou představu, jak byste chtěli dané firmě prospět. Ptejte se zda jste správně pochopili směřování firmy a zkuste uvést myšlenku ze které bude patrné, že vám daná problematika nebude cizí a orientujete se v ní. Odpovědi zvažujte a dávejte si pozor na souhlas a nesouhlas. Přiměřeně projevený nesouhlas je velmi důležitý. Ukazuje, že umíte mít vlastní názor a o věcech přemýšlíte vlastní hlavou. Snažte se působit přiměřeně iniciativně a asertivně. Připravte se na to že otázkám po důvodu odchodu z předchozího zaměstnání a proč chcete pro firmu pracovat se nevyhnete a musíte je zvládnout.
Ať už na vás pohovor bude působit pozitivně nebo negativně, je potřeba nedat příliš najevo emoce a v klidu odejít.

Ptejte se po výsledku pohovoru

Ještě před odchodem se informujte o dalším postupu výběru uchazečů a kdy se dozvíte výsledek. V případě, že se vám firma neozve kontaktujte ji a ptejte se. Máte právo se výsledek dozvědět.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Nemocenská při zkráceném úvazku je většinou nižší než při plném nasazení

Nemocenská při zkráceném úvazku je většinou nižší než při plném nasazení

Datum článku: 25. 04. 2024

Práce na částečný úvazek je pro mnohé lidi přitažlivou alternativou, která umožňuje lépe skloubit profesní…

Více informací
Předvyplněné daňové přiznání zaměstnanců by možná mohlo fungovat už v roce 2026

Předvyplněné daňové přiznání zaměstnanců by možná mohlo fungovat už v roce 2026

Datum článku: 17. 04. 2024

V posledních letech se mnoho mluví o zjednodušení administrativních procesů, které ovlivňují každodenní životy…

Více informací
Jak požádat o podporu od státu při insolvenci zaměstnavatele?

Jak požádat o podporu od státu při insolvenci zaměstnavatele?

Datum článku: 12. 04. 2024

Pro zaměstnance, kteří čelí nepříjemné situaci, kdy jejich zaměstnavatel kvůli finančním potížím přestal…

Více informací
Stát i v roce 2024 poskytne o  něco více peněz za zaměstnavatele v insolvenci

Stát i v roce 2024 poskytne o něco více peněz za zaměstnavatele v insolvenci

Datum článku: 12. 04. 2024

Když se zaměstnavatel dostane do situace insolvence a není schopen svým zaměstnancům vyplácet mzdy nebo platy, mohou…

Více informací