Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Internetové bankovnictví a platba kartou potřebují péči a ochranu

Datum článku: 04. 07. 2017

Internetové bankovnictví a platby kartou jsou skvělými pomocníky v dnešním rychlém tempu života. Ale pozor, aby uvedené služby byly opravdu spolehlivým a bezpečným parťákem, musí se jim uživatel pečlivě věnovat a nezapomínat, že tím jistí své peníze.

Internetové bankovnictví a platební karty jsou nástroje, které potřebují údržbu

Internetové bankovnictví i platební karty se stávají stále běžnější součástí našeho života. Mnozí z nás si dokonce život bez těchto dvou pomocníků nedovedou představit, zajišťují rychlé vyřízení peněžních záležitostí bez nutnosti opatrovat hotovost, stát ve frontách u přepážek atd. Málokterý uživatel si v každodenním shonu uvědomuje, že popisovaný komfort vyžaduje, aby o pomocníky, kteří mu skýtají uvedené možnosti, pečoval a chránil je. Banky se samozřejmě ochraně internetového bankovnictví, bezhotovostních převodů a platebních karet pečlivě věnují, ale bez aktivního přispění klientů se věci neobejdou.

Zodpovědné chování uživatele a silné heslo jistí nejvíce

Z výše uvedeného vyplývá, že každý uživatel internetového bankovnictví i platební karty musí vědět, jak s uvedenými nástroji zacházet a uvedené vědomosti následně aplikovat v praxi. Existuje totiž stále mnoho uživatelů, kteří sice vědí, ale nekonají. Při obou uvedených operacích je vždy nutné jednat uvážlivě a myslet na následky. Toto chování se vyplatí vždy, pokud volíme hesla, která mají chránit peníze či jiné citlivé údaje.

Heslo musí být snadno zapamatovatelné pro majitele a neodhalitelné pro druhé. Heslo, které ochrání důležité údaje, by mělo být vytvořeno kombinací malých a velkých písmen, číslic i znaků. Mělo by jít o kombinaci, se kterou je majitel nějakým způsobem svázán, ale není snadno odvoditelná z rodných čísel atd. Hesla je opravdu nutno uchovávat v hlavě nebo dobře zabezpečeném trezoru a průběžně je obměňovat.

Hesla a PIN kódy v kabelce, diáři či peněžence si o zneužití přímo říkají. Stejně hazardním chováním je nemít v počítači i mobilním telefonu antivirový program se zajištěnou pravidelnou aktualizací.

Vždy se vyplatí hlídat si elektronickou komunikaci i internetové stránky banky, při každém vstupu do internetového bankovnictví. Do internetového bankovnictví je nejlépe se dostávat přes oficiální internetovou adresu banky. Přístup k uvedené službě přes vyhledávače je větším rizikem, protože falešná internetová stránka je často od té pravé pouhým okem nerozpoznatelná.

Při každém vstupu na stránky své banky je důležité si stránku prohlédnout a věnovat pozornost i malým změnám v nápisech, barvě, znacích a podobných záležitostech. Při pocitu, že věci nejsou standardní a něco není v pořádku, je důležité kontaktovat banku.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Daň z nemovitosti se ze zahraničí složenkou zaplatit nedá

Daň z nemovitosti se ze zahraničí složenkou zaplatit nedá

Datum článku: 29. 04. 2024

V letošním roce, stejně jako každý předešlý, nastal čas, kdy Finanční správa České republiky započala…

Více informací
Kolik se platí na nemocenské pojištění?

Kolik se platí na nemocenské pojištění?

Datum článku: 26. 04. 2024

V souvislosti s nemocenským pojištěním, které je nezbytnou součástí sociálního zabezpečení v České republice,…

Více informací
Co znamená nemocenské pojištění?

Co znamená nemocenské pojištění?

Datum článku: 26. 04. 2024

Nemocenské pojištění představuje základní pilíř sociálního zabezpečení v České republice, který je navržen…

Více informací
Daň z nemovitosti je nejsnazší zaplatit přes QR kód a internetové bankovnictví

Daň z nemovitosti je nejsnazší zaplatit přes QR kód a internetové bankovnictví

Datum článku: 26. 04. 2024

Finanční správa České republiky rozesílat dokumenty k platbě daně z nemovitých věcí.   Údaje k platbě…

Více informací