Koronavirus změnil i priority v zaměstnaneckých benefitech a ještě zvýšil zájem o možnost práce z domova a zdravotní volno
Vypadá to, že není dění, situace či oblast, kterou by pandemie koronaviru nějakým způsobem více či méně nepoznamenala. Uvedená nepříjemnost zamíchala dokonce i zaměstnaneckými benefity. Zaměstnanci stávající i nově nastupující dávají v benefitech v současnosti ještě více přednost podpoře zdraví a možnost propojení práce s péčí o rodinu.
Mezi benefity ještě více vzrostl zájem o delší dovolenou, zdravotní volno a flexibilní pracovní dobu s home office
Prožité a prožívané zkušenosti obecně mění náhled lidí na nejrůznější věci. Jak ukazují průzkumy, uvedené platí i v případě zaměstnanců, zaměstnavatelů a poskytování či preferenci zaměstnaneckých benefitů. Co se nemění, je skutečnost, že zájem o zaměstnanecké benefity stále mezi zaměstnanci zůstává a láká k nástupu na pracovní pozici i motivuje k pracovnímu výkonu, což si zkušení zaměstnavatelé stále velmi dobře uvědomují. Změny však nastávají v tom, co zaměstnance v dané době motivuje, co je pro ně prioritou a tahounem. Ovšem měnit se může i to, co zaměstnavatelé mohou i chtějí v souvislosti s dopady krize, jako benefit nabídnout.
V době před pandemií u zaměstnanců v benefitech, kromě peněz a práce z domova hodně lákaly i příspěvky na stravování, dovolenou, či kulturní aktivity. Po koronavirových útrapách si mezi benefity posílila pozici delší dovolená, poskytování zdravotního volna a samozřejmě možnost pracovat z domova. Mezi příspěvky přitahují nyní nejvíce ty, které se týkají podpory zdraví očkování a podobné. Zájem vzrostl také o možnost využívání služebních aut a parkování.
Zaměstnavatelé možná více než dříve uslyší na home office či poskytování zdravotního volna
I zaměstnavatelé se při nabízení výhod a benefitů budou zřejmě více zamýšlet, co nabídnou a co přinese užitek oběma stranám.
Nutnost ukázala, že home office se dá dobře využívat mnohem více, než bylo v předchozí době zvykem. Taktéž poskytování zdravotního volna takzvaných sick-days se možná zaměstnavatelé budou méně bránit a budou jej více do benefitů zařazovat, neboť dané opatření chrání i firmu. Když zaměstnanci zůstanou doma s prvními příznaky nemoci, dá se předcházet onemocnění velkého počtu pracovníků a zpomalení chodu firmy. Více zde.
Podobné články
Nemocenská při zkráceném úvazku je většinou nižší než při plném nasazení
Práce na částečný úvazek je pro mnohé lidi přitažlivou alternativou, která umožňuje lépe skloubit profesní…
Více informacíNahlašování dohod o provedení práce od července 2024
V současné době se mnoho zaměstnavatelů potýká s nejasnostmi ohledně povinnosti nahlašování dohod o provedení…
Více informacíPovinnosti zaměstnavatele při kontrole ze zdravotní pojišťovny
V každé firmě, bez ohledu na velikost či obor působení, se občas objeví moment, kdy se musí vyrovnat s úřední…
Více informacíPředvyplněné daňové přiznání zaměstnanců by možná mohlo fungovat už v roce 2026
V posledních letech se mnoho mluví o zjednodušení administrativních procesů, které ovlivňují každodenní životy…
Více informací