Varování ČSSZ před falešnými internetovými stránkami lákajícími údaje
Klienti ČSSZ, kteří si chtějí přes internetové stránky ověřit například informace o svých nemocenských dávkách, důchodu a jiné, by měli dávat pozor, zda nejsou na falešných internetových stránkách, které se snaží vylákat citlivé údaje. Důležité je nepoužívat ke vstupu na web ČSSZ odkazy zasílané SMS zprávami. Tyto odkazy jsou podvodné.
Opětovné podvody s webovými stránkami. ČSSZ odkazy na své weby ani zásadní sdělení SMS zprávami nerozesílá
Všichni, kdo vstupují na internetové stránky České správy sociálního zabezpečení, by měli být opět opatrnější a raději si dvakrát ověřit, zda jsou skutečně na oficiálních čili pravých stránkách dané instituce. Ještě větší ostražitost je potřeba pokud klient na těchto stránkách zadává přístupové údaje ke svému bankovnímu účtu či platební kartě, zde je důležité mít skutečnou jistotu o pravosti stránek.
ČSSZ v těchto dnech opět varuje před podvodníky, kteří znovu vytvořili falešný web dané instituce, kde se velmi přesvědčivě snaží vylákat z lidí přístupové údaje k jejich bankovním účtům a penězům. Celý podvod opět začíná tím, že klient dostane SMS zprávu s odkazem na stránky ČSSZ a na těchto stránkách je vyzván k využití služby „informace o druhu a výši vyplacených dávek nemocenského pojištění ihned na účet.“ Jedná se samozřejmě o podvod, lákající přístupové údaje k osobním účtům klientů. Podvodníci znovu zneužívají situace lidí, kteří se snaží dopátrat svých nemocenských případně i jiných dávek z nemocenského pojištění, které se opozdí.
ČSSZ znovu zdůrazňuje, že uvedené SMS s odkazem ani zásadní informace klientům nikdy neposílá prostřednictvím SMS zpráv. Na podobné odkazy je lépe nereagovat, i když mohou znít naléhavě. Při elektronické komunikaci s danou institucí a návštěvě jejího webu a ePortálu je dobré pozorně sledovat, zda je klient skutečně na oficiálních stránkách a pokud si není stoprocentně jist, tak citlivé údaje nezadávat. Stejně tak, pokud je klient zneklidněn zásadně vypadajícím zaslaným sdělením, tak je dobré pátrat telefonicky nebo třeba osobně po pravosti informace, před sdělením citlivých údajů.
Podobné články
I při režimu paušální daně může být někdy nezbytné podat přehledy
I když OSVČ využívající zjednodušený režim paušální daně, nemá běžně povinnost odevzdávat povinné přehledy…
Více informacíNovela zákona u účetnictví v roce 2025 upřesní účetní cíle i pojmy
Plánovaná novela zákona o účetnictví, která by měla vstoupit v platnost na počátku roku 2025, přináší…
Více informacíChyby se přehledům pro zdravotní pojišťovny i ČSSZ nevyhýbají ani v roce 2024
Jednou z nejdůležitějších povinností, které na OSVČ čekají vzápětí po podání daňového přiznání, je…
Více informacíJak vyplnit Přehled pro ČSSZ v roce 2024
Jednou z nutných podnikatelských povinností, které musí být každý rok splněny, je pravidelné vyplnění…
Více informací