Vyhledávače vidí situaci každý jinak a podnikatelé jsou v nejistotě
Pokud chce podnikatel, aby jeho podnikání bylo smysluplné a plnilo svůj účel, pak musí své mozkové závity řádně protáčet, neboť už ani vyhledávání na internetu není jen tak. Spory vyhledávačů, který z protokolů je bezpečnější a výhodnější používat mohou podnikateli zamotat hlavu více než daňové zákony a jasno asi hned tak nebude.
Zatímco vyhledávač Google už více než rok trvá na svém tvrzení že je bezpečnější výhodnější a kvalitnější využívat stránky se zabezpečením protokolu HTTPS místo klasického protokolu HTTP a dokonce nabádá k přechodu webu na výše zmíněný lepší protokol. Český vyhledávač Seznam tvrdí pravý opak a podnikatel, kterému jde o to aby jeho důležitá data byla patřičně chráněna neví čemu věřit a jak se zachovat.
Přejít od klasiky k lepší verzi nebo věci neměnit?
Protokol HTTPS by měl skýtat kvalitnější zabezpečení dat ve formulářích i dat zadávaných při odběru novinek a dalších. Pro podnikatele má být uvedený protokol výrazným pomocníkem při vyhledávání a třídění dat, přechod na něj má znamenat jednoznačné plus, proto je mu vyhledávač Google nakloněn a přesun webu k uvedenému zabezpečení dokonce odměňuje.
Vyhledávač Seznam postupuje způsobem zcela opačným. Podle jeho zkušeností protokol HTTPS stránky naopak zpomaluje a zabezpečení je o něco horší. „Stejná stránka po přechodu z HTTP na HTTPS vykazuje nepříznivé změny v crawlování a rankování a přechod doporučujeme prozatím odložit,“ uvádí Seznam na svém blogu. Dále Seznam radí, pokud bude k přechodu přece jen důvod přesměrovat staré adresy na nové a v případě používání obou protokolů přejít na kanonickou verzi, která by měla určitý soulad zajistit.
Podstata problému je nejasná
Kde spočívá jádro problému vyhledávače Seznam není zatím jasné ani odborníkům na uvedenou problematiku. Zatím se ví pouze to že problém nevzniká přechodem na novou URL. I web, který kned v začátku vychází z protokolu HTTPS a není převáděn má na Seznamu výše poukazované problémy.
Podobné články
Web Hospodářské komory poradí s elektronickým podáním přiznání
Jak se blíží, konec dubna roku 2024, u nejednoho podnikatele stoupá nervozita. Zbývá totiž již jen několik málo dní…
Více informacíZa nepodání přiznání elektronicky hrozí pokuta někdy až v desítkách tisíc korun
V roce 2024 musí všichni podnikatelé vzít na vědomí, že povinnost podávat daňové přiznání k dani z příjmů…
Více informacíŠkolkovné lze využít naposledy v roce 2024 za rok 2023
Daňová sleva na umístění dítěte ve školce, známá také jako školkovné, představuje finanční úlevu pro…
Více informacíKdo se nevyhne podání přiznání k dani z příjmu v roce 2024?
Jako každý rok, tak i v roce 2024, nastává pro mnoho lidí důležitý úkol - podání daňového přiznání k dani…
Více informací